Zniżki do -25% – aby otrzymać, skontaktuj się z nami!
• Do wizy, Karty pobytu, Karty pobytu rezydenta UE
• Dla cudzoziemców i obywateli Polski, zamieszkałych na stałe poza granicami Polski
U nas możesz wykupić ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców, które spełnia wymogi prawne Ustawy o cudzoziemcach. Zrób to wygodnie online, telefonicznie lub mailowo!
Oferujemy ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowców przyjeżdżających do Polski w celach nauki, pracy, turystyki, rekreacji, wypoczynku, udziału w wydarzeniach kulturalnych, religijnych, muzycznych i sportowych (w tym dla osób uprawiających sporty wysokiego ryzyka lub sporty wyczynowe). Ubezpieczenie zdrowotne mogą wykupić także osoby na stałe mieszkające w Polsce.
Cudzoziemcy ubiegający się o wizę w polskich urzędach konsularnych muszą posiadać ubezpieczenie zdrowotne obcokrajowców, obejmujące koszty leczenia na kwotę nie mniejszą niż 30 000 EUR, ważne przez cały okres planowanego pobytu.
Osoby starające się o zezwolenie na pobyt w Polsce muszą przedstawić w Wydziale Spraw Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego polisę pokrywającą koszty leczenia na co najmniej 30 000 EUR.
Po opłaceniu składki online, ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców zostanie natychmiast wysłane na adres e-mail ubezpieczającego w formacie PDF – w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Dokument należy wydrukować i przedstawić w polskich urzędach konsularnych lub wojewódzkich.
W trakcie trwania umowy ubezpieczenia zdrowotnego można zmieniać jedynie dane osobowe: imię i nazwisko, datę urodzenia, nr PESEL, dane dokumentu tożsamości, adres zamieszkania, nr telefonu oraz e-mail. Jeśli potrzebujesz dokonać zmian, skontaktuj się z nami!
Przeniesie Cię do wniosku.
Kilka prostych kroków! Masz do wyboru język wniosku PL/EN/RU oraz sumy ubezpieczenia.
Masz do wyboru różne rodzaje płatności online.
W trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, rosyjskiej.
WIENER znajduje się na liście Ministra Spraw Zagranicznych i spełnia wszystkie wymogi Ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach. Zgodnie z przepisami, każdy cudzoziemiec wjeżdżający na terytorium RP musi posiadać dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców lub podróżne ubezpieczenie medyczne obejmujące koszty leczenia.
Sprawdź: www.gov.pl/web/dyplomacja/wizy
Klikając w poniższy przycisk KUP ONLINE, sprawdzisz koszt ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców w zależności od okresu ochrony i sumy ubezpieczenia
SIGNAL IDUNA znajduje się na liście Ministra Spraw Zagranicznych i spełnia wszystkie wymogi Ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach. Zgodnie z przepisami, każdy cudzoziemiec wjeżdżający na terytorium RP musi posiadać dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców lub podróżne ubezpieczenie medyczne obejmujące koszty leczenia.
Sprawdź: www.gov.pl/web/dyplomacja/wizy
od 197 zł
Jeśli nie wiesz, który wariant ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców będzie dla Ciebie najlepszy lub masz pytania, skontaktuj się z nami mailowo albo telefonicznie!
+48 577-236-692
health@jumax.pl
Tak. Ubezpieczenie zdrowotne do wizy Wiener, Signal Iduna spełnia wszystkie wymogi dotyczące uzyskania wizy i minimalnej kwoty ubezpieczenia 30 000 EUR. Niektóre Wydziały Konsularne wymagają również polisy obejmującej NNW i OC. Wiener, Signal Iduna są wpisane na listę Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako rekomendowane ubezpieczyciele oferujące ubezpieczenie medyczne dla obcokrajowców, zgodnie z przepisami Ustawy o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r.
Cudzoziemcy ubiegający się o Kartę Czasowego lub Stałego Pobytu w Polsce muszą posiadać ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców, które potwierdza pokrycie kosztów leczenia (zarówno ambulatoryjnego, jak i szpitalnego) na terenie RP. Polisa zdrowotna dla cudzoziemców spełnia te wymagania i jest akceptowana przez Wydziały Spraw Cudzoziemców, pod warunkiem że suma ubezpieczenia wynosi co najmniej 30 000 EUR.
Nie. Po otrzymaniu karty stałego pobytu cudzoziemiec podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ). Ubezpieczenie zdrowotne na pobyt staje się wówczas nieważne.
Tak. Obywatel UE, który planuje dłuższy pobyt w Polsce (np. nauka, praca, pobyt prywatny) powyżej 3 miesięcy, musi zarejestrować swój pobyt. W tym celu wymagane jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowców, potwierdzającego pokrycie kosztów leczenia.
Tak. Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowców jest wymagane w przypadku składania wniosku o pobyt rezydenta długoterminowego UE. Każdy obywatel Unii Europejskiej, który legalnie i nieprzerwanie przebywa na terytorium RP przez co najmniej 5 lat, powinien posiadać polisę zdrowotną potwierdzającą pokrycie kosztów leczenia.
Nieszczęśliwy wypadek to nagłe zdarzenie losowe wywołane przyczyną zewnętrzną, które powoduje, że ubezpieczony niezależnie od swojej woli doznaje uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia lub umiera. W ubezpieczeniu NNW ochrona obejmuje także pierwszy udar mózgu i pierwszy zawał serca.
Ubezpieczenie NNW dla cudzoziemców zapewnia ochronę finansową w przypadku:
— uszczerbku na zdrowiu
— śmierci ubezpieczonego
— kosztów leczenia NNW, w tym:
wizyt lekarskich
hospitalizacji i leczenia szpitalnego
operacji i badań diagnostycznych
zabiegów ambulatoryjnych
zakupu lekarstw, środków opatrunkowych oraz transportu medycznego
Ubezpieczenie OC dla obcokrajowców chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim – zarówno na zdrowiu, jak i mieniu. Przykłady:
Polisa OC obejmuje także szkody spowodowane przez dzieci oraz zwierzęta domowe, za które odpowiada ubezpieczony.
Ubezpieczenie OC obejmuje odpowiedzialność Ubezpieczonego oraz osób, za które ponosi on odpowiedzialność prawną, np. dzieci znajdujących się pod jego opieką. Zgodnie z art. 426 Kodeksu cywilnego, dziecko poniżej 13. roku życia nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzone szkody – w takim przypadku odpowiedzialność może spoczywać na osobie dorosłej, która sprawowała nad nim nadzór, jeśli doszło do zaniedbania w tym zakresie.
Ubezpieczenie OC chroni przed skutkami szkód powstałych w związku z codziennymi czynnościami, takimi jak:
Tak. Polisa zdrowotna dla cudzoziemców obejmuje wizyty u lekarza, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne oraz leczenie szpitalne związane z zaostrzeniem chorób przewlekłych.
Tak. Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców obejmuje również amatorskie uprawianie sportów, w tym zimowych i wodnych, takich jak:
narciarstwo, snowboard, saneczkarstwo na wyznaczonych w tym celu trasach zjazdowych;
łyżwiarstwo, hokej na przygotowanych w tym celu lodowiskach;
bojery, kajakarstwo górskie, surfing, wioślarstwo, żeglarstwo, kitesurfing, nurkowanie przy użyciu aparatów oddechowych i płetwonurkowanie sportowe, freediving, wakeboarding, canoeing górski, rafting, narciarstwo wodne.
Za pracę fizyczną Wiener uznaje zawody o podwyższonym ryzyku wystąpienia szkody, takie jak:
w budownictwie – m.in. na wysokościach
w górnictwie i kopalnictwie – m.in. pod ziemią
w przemyśle stoczniowym – przy budowie i remontach statków
nurka i czynności pod wodą
z użyciem narzędzi, takich jak: dźwigi, obrabiarki, maszyny drogowe i pneumatyczne
praca, podczas której używa się lakierów, paliw płynnych, gazów, płynów i olei technicznych
przy urządzeniach wysokiego napięcia
przy materiałach wybuchowych, radioaktywnych i chemicznych
praca dżokeja oraz ujeżdżacza koni wyścigowych
w przemyśle naftowym (platformy i szyby wiertnicze, magazyny paliwowe, stacje benzynowe)
w górskich i wodnych służbach ratowniczych
praca akrobatów, pogromców zwierząt i inne zawody, które wiążą się z pracą w cyrku
To uprawianie sportu w ramach przynależności do klubów sportowych, związków i organizacji sportowych oraz udział w zawodach, imprezach czy obozach kondycyjnych.
Sporty wysokiego ryzyka to abseiling (zjazd po linie), alpinizm, alpinizm podziemny, baloniarstwo, bobsleje, bouldering, bungee, BASE jumping, downhill MTB, heli-skiing, heli-snowboarding, jazda na rowerze po terenie obfitującym w przeszkody (muldy, koleiny skoczne) lub po specjalnie przygotowanych trasach (z wyjątkiem miejskich i turystycznych dróg rowerowych), kiteboarding, kiteskiing, kite-snowboarding, myślistwo, paralotniarstwo, parkour, rugby, spadochroniarstwo, speleologia, sporty lotnicze, sporty motorowodne w ramach sekcji sportowych, szybownictwo, wspinaczka (w tym indoorowa, lodowa, wysokogórska), wyczynowa jazda na nartach lub snowboardzie poza wyznaczonymi trasami, wyprawy do miejsc, w których panują ekstremalne warunki klimatyczne albo przyrodnicze, wyprawy w obszary górskie lub wyżynne na wysokości powyżej 5.500 m n.p.m.
Ochrona obejmuje wypadki polegające na utracie (np. pozostawiasz w pojeździe), zniszczeniu lub uszkodzeniu bagażu lub sprzętu podczas transportu, przechowywania lub użytkowania w trakcie podróży wskutek katastrofy lub wypadku środka komunikacji, nieszczęśliwego wypadku, kradzieży z włamaniem do zamkniętych pomieszczeń, zaginięcia bagażu lub sprzętu oddanego do przechowania (np. w indywidualnym miejscu bagażowym w hotelu lub na dworcu), rozboju, zdarzeń losowych.
Najwygodniejszym sposobem zgłoszenia szkody z ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowców jest kontakt online z ubezpieczycielem: Likwidacja szkód.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie!
8:00 ‒ 20:00
Copyright 2024. Jumax. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: PAGE IN POL